Kategorie
Uncategorized

Catering dietetyczny – jak to działa?

Chcesz zdrowo się odżywiać, ale nie wiesz, od czego zacząć? Dobrze zbilansowane posiłki stanowią dla Ciebie jedynie marzenie, które jednak ginie w otchłani codziennych obowiązków? A może wolałbyś zrezygnować z gotowania na rzecz innych przyjemności? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością miałeś już styczność z ideą diety pudełkowej. Jak jednak w praktyce wygląda korzystanie z niej – i czy rzeczywiście się opłaca?

Jak wybrać catering dietetyczny?

Podstawą w zamawianiu cateringu dietetycznego jest wybór odpowiedniej diety. Zazwyczaj firmy zajmujące się ich przygotowywaniem oferują kilkanaście propozycji żywieniowych przeznaczonych dla osób z różnymi preferencjami: od posiłków dla mało aktywnych osób pracujących w biurach, po dania dla stałych bywalców siłowni, którzy chcą przybrać na wadze.

Catering dietetyczny należy jednak dostosować nie tylko do swoich przyzwyczajeń, ale także dobrać jego kaloryczność – najczęściej taka opcja powinna pojawić się przy wyborze danego typu diety. Osoby, które posiadają nietolerancje pokarmowe, muszą dodatkowo wskazać produkty, które nie powinny się znaleźć w ich posiłkach (choć często jest to opcja dostępna również na etapie wyboru typu diety). W przypadku wątpliwości dobrym wyborem jest zamówienie zestawu testowego – spróbowanie sugerowanego menu z całą pewnością rozwieje wszystkie wątpliwości.

Jak zamówić catering dietetyczny?

Catering dietetyczny najłatwiej zamawiać przez internet. W przypadku pierwszorazowego zamówienia daje to pełen wgląd we wszystkie szczegóły proponowanego menu oraz gwarantuje, że wszystkie elementy do wyboru będą wyraźnie widoczne. Co więcej, wybierając tą formę zamówienia wątpliwości można rozwiać wykorzystując liczne kanały komunikacji widoczne w witrynie. Ogromna część firm cateringowych udostępnia tam nie tylko swój numer telefonu, ale także dodatkowe kanały komunikacji, takie jak mail czy social media. Dzięki temu możesz bez problemu dopytać o szczegóły każdego z cateringów dietetycznych.

Co więcej, zamawiając bądź dopasowując do siebie dietę przy kolejnych zamówieniach, możemy liczyć na jeszcze więcej udogodnień. Wiele firm oferujących catering dietetyczny przygotowało dla swoich stałych klientów aplikacje, z których mogą oni wygodnie zarządzać swoimi żywieniowymi wyborami. Coraz popularniejsze jest również oferowanie wyboru dań zamiast sztywnego menu. Wybierając cateringi dietetyczne możesz więc być pewien, że wszystko, czego potrzebujesz, będzie w zasięgu ręki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *