Kategorie
Uncategorized

Jak bezpiecznie inwestować w kryptowaluty?

Kryptowaluty w ostatnich latach zaczęły znacząco zyskiwać na popularności. W sieci ciągle znajdziemy jednak wiele mitów dotyczących tego, jak powinno się w nie inwestować, by nie stracić. Poznaj najważniejsze informacje, które pozwolą Ci bezpiecznie inwestować w kryptowaluty.

Postaw na wiedzę i inwestuj w kryptowaluty

Inwestycja w kryptowaluty, podobnie jak każda inna, wymaga specjalistycznej wiedzy dotyczącej przedmiotu tego typu działań. W tym przypadku jest on dość złożony – mimo że wszystkie kryptowaluty działają na podobnej zasadzie, występują między nimi istotne różnice, które utrudniają podejmowanie kolejnych akcji. Zatem zanim zaczniesz inwestować w kryptowaluty, powinieneś przede wszystkim:

  1. Wytypować kryptowaluty, w które chcesz zainwestować. Warto prześledzić ich rozwój i dotychczasowe związane z nimi wydarzenia. Każdy początkujący inwestor powinien się też zapoznać z whitepaper danej waluty, w którym zawarte są wszystkie najważniejsze informacje dostarczone przez jej twórców.
  2. Wybrać metody i waluty, które najlepiej spełnią cele Twojej inwestycji. Inwestycje krótkoterminowe (day-trading) wykorzystujące codzienne wahania stawek to ich bardziej ryzykowna forma, która wymaga większego zaangażowania. Z drugiej strony, długoterminowe wpłaty z pewnością nie będą tak stresujące, ale również trudniej będzie zapanować nad wynikiem takiej inwestycji w kryptowaluty.
  3. Wskazać kwoty, które chcesz zainwestować. Nie powinny one przekraczać sum, których nie jesteś w stanie stracić bez utraty płynności finansowej. Rozsądek przede wszystkim!

Inwestuję w kryptowaluty – jak zrobić to bezpiecznie?

Początkujący inwestorzy, w tym także tacy, którzy w teorii posiedli już całą niezbędną wiedzę, muszą stanąć także przed kolejnym wyzwaniem. Jest nim oczywiście pierwszy zakup kryptowalut, który jednak może okazać się fiaskiem, jeśli popełnimy podstawowe błędy. Szczególnie często zdarzają się wśród nich:

  1. Kontakty z oszustami. Inwestycja w kryptowaluty zmieni się w porażkę, jeśli skorzystamy z pomocy niewłaściwej osoby. Niewiedzę początkujących inwestorów często próbują wykorzystać oszuści czy hakerzy, którzy za pomocą szkodliwego oprogramowania próbują przejąć zasoby miłośników kryptowalut. Warto również uważać na niesprawdzone giełdy czy fałszywe projekty, które coraz częściej żerują na niewiedzy poszukiwaczy wielkich pieniędzy.
  2. Trzymanie środków na giełdzie. Podstawową metodą utrzymywania zasobów powinien być wirtualny portfel, który pozwala na zachowanie kontroli nad inwestycjami. Lokowanie kryptowalut na giełdzie może się okazać zgubne, gdy jej właściciel zdecyduje się nagle zawiesić działalność.
  3. Skupienie się wyłącznie na jednej walucie. Inwestycje w kryptowaluty powinny być możliwie zróżnicowane – dzięki temu w przypadku upadku jednej waluty inne wciąż pozostaną wartościowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 1 =