Kategorie
Uncategorized

Najlepiej opłacane zawody w Polsce. Gdzie warto znaleźć pracę?

W dobie pandemii polski rynek pracy przeżywa prawdziwy wstrząs. Istnieją jednak branże, które nie odczuły finansowego trzęsienia ziemi zbyt mocno i wciąż mogą zaoferować swoim pracownikom bardzo wysokie pensje. Jakie są najlepsze zawody w Polsce i gdzie najlepiej szukać nowych możliwości w czasie kryzysu? Dowiedz się więcej w serwisie Biznes Informacje.

Dobrze opłacane zawody – IT na czele

W poprzednim roku mieliśmy okazję być świadkami ogromnej rewolucji na rynku pracy. Dynamiczne zmiany z ostatnich 12 miesięcy podsumowała firma Devire, wydając „Przegląd wynagrodzeń. Polska 2021”. Już na pierwszy rzut oka widać w nim, że branża IT była – i ciągle jest – bezpieczną przystanią w dobie niepewności i bezrobocia. Rola tego sektora wzrosła jeszcze bardziej na przestrzeni 2020 roku, kiedy to cyfrowe rozwiązania musiały się znaleźć w niemal każdej firmie walczącej o przetrwanie. Znalazło to swoje odbicie w pensjach inżynierów oprogramowania, którzy mogli w IT zarobić od 16 do nawet 25 tysięcy złotych brutto.

Na wysokie pensje mogą także liczyć inni profesjonaliści specjalizujący się w usługach internetowych. Swoje pozycje na chwiejnym rynku umocnili specjaliści od e-commerce i marketingu internetowego. Ich umiejętności w dobie pandemii (sprawdź praca zdalna a covid) znacząco zyskały na wartości. To w dużej mierze od ich działań zależał cyfrowy sukces firm, które do tej pory z działalnością sieciową nie miały nic wspólnego. Z tego względu pensje analityków e-commerce wzrosły, osiągając od 10 do 16 tysięcy złotych brutto.

Najlepiej opłacane zawody czekają nie tylko w internecie

Najlepiej opłacane zawody znajdziemy jednak nie tylko w sieci, ale także w bardziej analogowych sektorach. W czasie pandemii triumfy święcili przedstawiciele branży nieruchomości, którzy jeszcze w 2020 roku nie mogli narzekać na spadki sprzedaży. Według raportu Devire, specjaliści ds. zakupu gruntów pracujący w tej branży w ciągu ostatnich 12 miesięcy mogli liczyć na wypłatę rzędu od 12 do 20 tysięcy złotych brutto. Na pustki w portfelu nie narzekali również kierownicy projektów budowlanych, którzy co miesiąc otrzymywali od 15 do 17 tysięcy złotych za rzetelne wykonywanie swoich obowiązków. Powiązana branża energetyki też nie narzekała na kryzys. Pracujący w niej specjaliści ds. rozwoju mogli liczyć nawet na 20 tysięcy złotych brutto! Sprawdź też jak bezpiecznie inwestować w kryptowaluty.

Nie trzeba jednak budować całych osiedli, by dobrze zarobić. Duże pieniądze czekają na osoby chętne do podjęcia pracy w charakterze ekspertów ds. ryzyka w sektorze bankowości. Na tego typu specjalistów czeka od 8 do nawet 30 tysięcy złotych, w zależności od doświadczenia. Poszukiwani są także wykwalifikowani rekruterzy. Młodszy specjalista ds. rekrutacji może zarobić już 4 tysiące złotych brutto, podczas gdy dyrektorzy HR mogą liczyć nawet na 30 tysięcy złotych wypłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *